Hagyományosan indul az új tanév szeptemberben
A 2020/2021 tanév rendjéről szóló 27/2020. (VIII.11.) EMMI rendeletben meghatározott keretek között kezdődik a tanítás a Szigetszentmiklósi Tankerületi Központ fenntartásában lévő intézményekben.
Az érettségik összesített átlaga 319 diák részvételével 4,24 volt, mely az országos átlag feletti eredmény.
Az idei nyáron a Tankerületi Központ által fenntartott köznevelési intézmények közül 14 iskola 74 pályázattal vett részt az Erzsébet-tábor szervezésében, és több mint 1200 tanuló jelentkezett a táborokba.
A 2020-as Napközi Erzsébet-táborokban különösen figyeltek a higiéniai szabályok betartására és a biztonsági, egészségügyi protokollok követésére.
A Kormány döntése értelmében 2020 szeptemberétől minden nappali tagozatos diák, tanuló ingyenesen kapja a tankönyveket, ez érinti a Tankerületi Központ által fenntartott iskolák tanulóit is. A KELLO Könyvtárellátó Nonprofit Kft. raktárából valamennyi köznevelési intézményhez időben megérkeznek tanévkezdésre az új tankönyvek.
A 2020/2021-es tanévben az iskolák már a módosított Nemzeti Alaptanterv szerint végzik szakmai tevékenységüket, amely az 1. 5. és 9. évfolyamon felmenő rendszerben lép életbe. Emellett a megnövekedett igényeknek megfelelően telephelybővítéssel valamennyi illetékességi területen lévő településen elérhetővé válik szeptembertől az alapfokú művészeti oktatás az érdeklődő tanulók számára.
Az agglomerációs településeken a növekvő tanulólétszámból adódó infrastrukturális fejlesztéseket már 2019-ben megkezdte a Tankerületi Központ, a fejlesztések idén is folytatódnak. Emellett a Tankerületi Központ kiemelt figyelmet fordít a gyógypedagógiai nevelésben részesülő óvodás korú gyermekek ellátására, ezért a Szigetszentmiklósi Konduktív Óvoda és EGYMI is bővül egy szakmai feladatellátásra alkalmas helyiségekkel. A korszerűsítések során az intézményi bútorokat is cseréljük, erre a célra idén több mint 18 millió Ft-ot fordított a Tankerületi Központ.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter a Magyar Falu Programban pályázatot hirdetett az 5000 fő alatti lakosságszámú települések önkormányzatai kizárólagos tulajdonában lévő, a területileg illetékes tankerületi központ által fenntartott iskolai tornatermek, tornaszobák fejlesztésének-, valamint iskolaépületek felújításának támogatására. A Tankerületi Központ elkötelezett a pályázati lehetőségek minél szélesebb körű kihasználásában, így az érintett településeken működő intézményekkel, és önkormányzatokkal megkezdődtek az egyeztetések. Sikeres pályázat esetén a munkák már az idei tanévben megkezdődnek.
A koronavírus-járvány terjedésének megelőzésével összefüggésben bevezetett tantermen kívüli, digitális munkarend oktatás valamennyi intézmény és a fenntartó számára is új feladatokat jelentett. Az idei tanévet a jó gyakorlatok és a gyakran felmerülő kérdések összegyűjtése, az informatikai és egyéb szakmai szükségletek egyeztetése előzte meg fenntartói és intézményi oldalról egyaránt a tantermen kívüli, digitális oktatás hatékonyabb támogatása érdekében, felkészülve a koronavírus-járvány esetleges második hullámára. Mindez a Tankerületi Központ által fenntartott iskolákat is érinti. A KRÉTA jelentős segítséget nyújtott a tantermen kívüli, digitális munkarendhez.
A korábbi évekhez hasonlóan a munkavégzéshez szükséges álláshelyeket és eszközöket a Tankerületi Központ fenntartóként rendelkezésre bocsátja az iskolák számára, hogy a következő tanév is eredményes és sikeres év legyen.